Invited groups |
2018Brown Springtime Invitational 2018 Results - Brown Springtime Invitational
Published by
Results: Triangle Timing Licensed to Wilbur Race Systems - Contractor License
HY-TEK's Meet Manager 4/29/2018 03:57 PM
Brown Springtime Invitational - 4/29/2018
Brown University
Results
Women 100 Meter Dash
=====================================================================
Name Year School Finals Wind
=====================================================================
Finals
1 Leto, Alyssa JR Brown 12.68 1.4
2 Reilly, Amanda SR Northeastern 12.79 1.4
3 Michels, Melissa SR Northeastern 13.00 1.4
4 Kuntz, Lauren Boston-North 14.09 1.4
5 Sheley, Taylor SR Thomas Colle 15.11 1.4
Women 200 Meter Dash
========================================================================
Name Year School Finals Wind H#
========================================================================
1 Barakat, Hanna FR Brown 25.11 -1.6 1
2 Scott, Jessica SR Northeastern 25.38 -1.6 1
3 Waldman, Mikela SR Brown 25.51 -0.2 2
4 Kerr, Kennedy SO Brown 25.63 -1.6 1
5 Stern, May SO Brown 25.65 -0.2 2
6 Gustavson, Emily Boston-North 26.56 -1.6 1
7 Bernales, Constanz Boston-North 26.77 -0.2 2
8 Hernandez, Bria SO Northeastern 26.85 -1.6 1
9 Holt, Audrea SR Brown 27.24 -0.2 2
10 Fisher, Sydney JR Northeastern 27.25 -1.6 1
11 Michels, Melissa SR Northeastern 27.72 -4.1 3
12 Smith, Lillian SR Providence 29.33 -4.1 3
13 Davis, Tishay FR Providence 29.66 -4.1 3
14 James, J'auna SR Thomas Colle 30.06 -4.1 3
15 Sheley, Taylor SR Thomas Colle 32.27 -4.1 3
Women 400 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Whelan, Gracie FR Brown 56.75 1
2 Gustavson, Emily Boston-North 58.83 1
3 Bernales, Constanz Boston-North 59.97 1
4 Dickinson, Olivia FR Providence 1:00.96 1
5 O'Gara, Mariah SO Providence 1:01.37 2
6 Bergin, Mara JR Providence 1:06.41 2
7 James, J'auna SR Thomas Colle 1:10.17 2
8 Oliveira, Flavia SR Thomas Colle 1:17.83 2
9 Ramirez, Marleen SR Thomas Colle 1:23.60 2
Women 800 Meter Run
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Peabody, Clare SR Brown 2:10.25 1
2 Parker, Hannah JR Connecticut 2:11.93 1
3 Alsup, Allie FR Connecticut 2:15.29 2
4 Yoho, Sarah SR Brown 2:16.85 2
5 Vick, Rachel FR Connecticut 2:16.89 1
6 Rauls, Shari SO Brown 2:18.30 2
7 Sprout, Julia SO Connecticut 2:18.32 2
8 Staiger, Talia SO Connecticut 2:18.83 3
9 DeCicco, Alex SO Providence 2:18.93 1
10 Faucette, Nicole FR Connecticut 2:19.53 3
11 Scahill, Lauren SR Connecticut 2:19.71 3
12 Turner, Kelsey SO Brown 2:19.84 2
13 Kane, Lindsey JR Connecticut 2:20.23 1
14 Lowney, Dana FR Providence 2:20.25 2
15 Schiappa, Regan FR Connecticut 2:23.11 3
16 McCormick, Kate Battle Road 2:23.74 2
17 Walak, Kelsey FR Northeastern 2:25.17 1
18 Jordan, Danielle SO Connecticut 2:25.63 2
19 Ankhelyi, Madeline SR Providence 2:31.09 3
-- Van Pernis, Alexis SR Brown DNF 1
-- Claffey, Elise JR Brown DNF 1
-- Silverman, Ariel JR Brown DNF 1
Women 1500 Meter Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Valentine, Samanth FR Brown 4:40.62
2 Hajda, Allison FR Brown 4:42.09
3 Bellows, Jessica JR Brown 4:43.34
4 Matora, Katia JR Brown 4:43.36
5 Romanchick, Kately FR Connecticut 4:46.01
6 Szapary, Hannah JR Brown 4:46.71
7 Hickey, Amanda SO Northeastern 4:49.18
8 Feinberg, Joelle SR Brown 4:49.70
9 Cortina, Camila JR Northeastern 4:50.63
10 Cuffe, Dara JR Providence 4:53.10
11 Pettinella, Alix Battle Road 4:55.46
12 Lembo, Katie SR Providence 4:56.54
13 Bradford, Madeline SR Northeastern 5:06.69
14 Wall, Emily FR Providence 5:23.77
Women 3000 Meter Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Bornstein, Quinn SR Brown 10:13.85
2 Butler, Hannah FR Brown 10:23.05
3 Barry, Mackenzie SR Providence 10:23.86
4 Davy, Ciciely SO Brown 10:29.21
5 Holway, Louise FR Northeastern 10:37.04
6 Conway, Chloe SO Brown 10:39.85
7 Bugara, Grace FR Northeastern 10:40.19
8 Pearl, Alana SR Connecticut 10:49.71
-- Bellows, Jessica JR Brown DNF
Women 100 Meter Hurdles
=====================================================================
Name Year School Finals Wind
=====================================================================
1 Weyand, Audrey SR Northeastern 16.10 1.5
2 White, Jaliyah JR Northeastern 16.19 1.5
3 Marshall, Julia JR Northeastern 16.38 1.5
4 Griffin, Khailah FR Northeastern 16.44 1.5
5 Stenberg, Megan FR Providence 16.94 1.5
6 Noble, Anna JR Northeastern 17.49 1.5
Women 400 Meter Hurdles
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Isaac, Calla SO Brown 1:03.92
2 Piccolo, Amy JR Northeastern 1:05.15
3 Harrington, Abigai FR Providence 1:06.84
4 Stoddard, Victoria FR Roger Willia 1:09.32
5 Hong, Anya JR Brown 1:09.36
6 Kuntz, Lauren Boston-North 1:12.72
Women 4x100 Meter Relay
================================================================
School Finals
================================================================
1 Brown 'A' 47.39
1) Lewis, Zion SO 2) Kerr, Kennedy SO
3) Barakat, Hanna FR 4) Holt, Audrea SR
2 Brown 'B' 48.13
1) Leto, Alyssa JR 2) Winship, Gwenyth JR
3) Stern, May SO 4) Waldman, Mikela SR
3 Northeastern 'A' 48.43
1) Reilly, Amanda SR 2) Griffin, Khailah FR
3) Fisher, Sydney JR 4) Scott, Jessica SR
4 Providence 'A' 52.35
1) Dickinson, Olivia FR 2) O'Gara, Mariah SO
3) Stenberg, Megan FR 4) Smith, Lillian SR
Women 4x400 Meter Relay
================================================================
School Finals
================================================================
1 Connecticut 'A' 4:09.63
1) Alsup, Allie FR 2) Banks, Kelli SO
3) Faucette, Nicole FR 4) Jordan, Danielle SO
2 Connecticut 'B' 4:14.15
1) Kane, Lindsey JR 2) Lagoy, Liz SR
3) Parker, Hannah JR 4) Sprout, Julia SO
-- Connecticut 'C' DNF
1) Schiappa, Regan FR 2) Staiger, Talia SO
3) Vick, Rachel FR 4) Ward, Kelly FR
Women High Jump
==========================================================================
Name Year School Finals
==========================================================================
1 Suse, Paige JR Northeastern 1.70m 5-07.00
2 Nwaolu, Uloma JR Brown 1.65m 5-05.00
3 Silverman, Julia FR Connecticut 1.60m 5-03.00
Women Pole Vault
==========================================================================
Name Year School Finals
==========================================================================
1 Bailey, Laurel JR Connecticut 3.70m 12-01.50
2 Sirkin, Eliana SO Northeastern 3.40m 11-01.75
2 Saifi, Leah FR Northeastern 3.40m 11-01.75
4 Feng, Karlly SO Brown J3.40m 11-01.75
5 Hall, Kelsie FR Connecticut 3.25m 10-08.00
6 Muller, Bridgette SO Northeastern 3.10m 10-02.00
7 Block, Amanda FR Brown J3.10m 10-02.00
8 Phan, An JR Brown 2.80m 9-02.25
Women Long Jump
===============================================================================
Name Year School Finals Wind
===============================================================================
1 Griffin, Khailah FR Northeastern 5.41m +0.0 17-09.00
2 Scott, Jessica SR Northeastern 5.39m -0.7 17-08.25
3 Hernandez, Bria SO Northeastern 5.18m +0.0 17-00.00
4 Marshall, Julia JR Northeastern 5.10m -0.8 16-08.75
5 Skibitcky, Janaia SO Northeastern 4.86m +0.0 15-11.50
6 Srinivasan, Shraey FR Northeastern 4.78m -0.9 15-08.25
6 Noble, Anna JR Northeastern 4.78m -0.8 15-08.25
8 Kuntz, Lauren Boston-North 4.42m +0.0 14-06.00
Women Triple Jump
===============================================================================
Name Year School Finals Wind
===============================================================================
1 Renelus, Felicia FR Brown 11.60m 1.9 38-00.75
2 Redman, Mollie FR Brown 11.22m +0.0 36-09.75
3 Goode, Zhane JR Northeastern 11.18m 1.0 36-08.25
4 Srinivasan, Shraey FR Northeastern 11.03m -1.7 36-02.25
5 Nwaolu, Uloma JR Brown 10.80m 1.0 35-05.25
6 White, Jaliyah JR Northeastern 10.71m 0.5 35-01.75
Women Shot Put
==========================================================================
Name Year School Finals
==========================================================================
1 Redwood, Leeyan SO Northeastern 13.95m 45-09.25
2 Offiaeli, Kendra SO Brown 13.51m 44-04.00
3 Senoo, Priscilla JR Northeastern 12.92m 42-04.75
4 Paul, Carly JR Brown 9.49m 31-01.75
5 Todd, Cydnee Thomas Colle 8.96m 29-04.75
6 Friars, Lillian Thomas Colle 8.52m 27-11.50
7 Gillen, Rylee SO Providence 3.90m 12-09.50
Women Discus Throw
==========================================================================
Name Year School Finals
==========================================================================
1 Thornton, Sarah SR Unattached 51.59m 169-03
2 Natrasevschi, Josi JR Brown 47.19m 154-10
3 Mazur, Samantha SR Connecticut 41.93m 137-07
4 Offiaeli, Kendra SO Brown 40.69m 133-06
5 Senoo, Priscilla JR Northeastern 39.74m 130-04
6 # 6 Wolf, Leah Rhode Island 39.64m 130-01
7 Lee, Melissa SO Brown 36.96m 121-03
8 Sheehan, Megan SR Twilight Thr 36.38m 119-04
9 Friars, Lillian Thomas Colle 30.04m 98-07
10 Todd, Cydnee Thomas Colle 24.80m 81-04
Women Hammer Throw
==========================================================================
Name Year School Finals
==========================================================================
1 Blount, Amaris JR Connecticut 58.84m 193-00 10
2 Belvit, Erica SO Northeastern 57.97m 190-02 8
3 Thomas, Kelli SR Connecticut 51.48m 168-11 6
4 Swanson, Lauren JR Northeastern 49.88m 163-08 5
5 Seifert, Olivia SO Brown 49.11m 161-01 4
6 Cooper, Monae SO Northeastern 48.70m 159-09 3
7 Cousens, Abigail JR Northeastern 47.47m 155-09 2
8 Mazur, Samantha SR Connecticut 46.51m 152-07 1
9 Offiaeli, Maxine SR Brown 46.07m 151-02
10 Sheehan, Megan SR Twilight Thr 41.63m 136-07
11 Cameron, Sierra SR Connecticut 36.85m 120-11
12 Lee, Melissa SO Brown 33.41m 109-07
13 Friars, Lillian Thomas Colle 29.51m 96-10
14 Todd, Cydnee Thomas Colle 23.77m 78-00
-- Muse, Mya FR Northeastern FOUL
Women Javelin Throw
==========================================================================
Name Year School Finals
==========================================================================
1 Swanke, Theresa SR Connecticut 34.26m 112-05
2 O'Keefe, Abigail SO Brown 24.50m 80-04
Men 100 Meter Dash
========================================================================
Name Year School Finals Wind H#
========================================================================
1 Meade, Nathaniel SR Boston-North 11.14 0.9 1
2 Pfaff, Brian SR Brown 11.20 0.9 1
3 Batler, Phillip SO Brown 11.22 0.9 1
4 Moorer, Brandon SO Northeastern 11.40 0.9 1
5 Bobowicz, Christia FR Northeastern 11.45 0.9 1
6 Muggler, Corey Boston-North 11.46 0.9 1
7 Spangler, Wyatt FR Providence 11.52 0.1 2
8 Janla, Baramee SR Thomas Colle 11.70 0.1 2
9 Davis, Devon SR Thomas Colle 11.73 0.1 2
10 Ntege, Joseph SR Unattached 12.13 0.1 2
11 Heaven, Theodale Thomas Colle 13.30 0.1 2
Men 200 Meter Dash
========================================================================
Name Year School Finals Wind H#
========================================================================
1 Franklin, Adam JR Rhode Island 22.45 -1.5 1
2 Moorer, Brandon SO Northeastern 22.64 -1.5 1
3 Johnston, David SR Northeastern 22.93 -1.5 1
4 Bobowicz, Christia FR Northeastern 23.06 -1.5 1
5 Boudreau, Kevin JR Northeastern 23.24 -1.5 1
6 Davis, Devon SR Thomas Colle 23.91 -4.1 2
7 Adjepong, Jordan SO Unattached 24.16 -4.1 2
8 Bridges, Cliff RMHP Running 24.50 -4.1 2
9 Chingono, Daryl Boston-North 24.54 -4.1 2
10 Janla, Baramee SR Thomas Colle 24.57 -4.1 2
Men 400 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 McGill Jr, Lawrenc SR Unattached 50.46 1
2 Munson, Calvin JR Brown 50.57 1
3 Reynolds, Austin JR Brown 50.99 2
4 Boyce, Kevin FR Brown 50.99 1
5 Jewett, Chris JR Northeastern 51.07 1
6 Engel, Alexander Boston-North 51.10 1
7 Grossi, Jared SO Providence 51.19 2
8 DeGolyer, Doug SO Providence 51.46 2
9 Carlson, Shawn FR Rhode Island 52.54 2
10 Hanson, Lukas JR Northeastern 52.87 2
11 Hablitz, Ryan Thomas Colle 1:16.15 3
-- Coogan, Nathan FR Rhode Island DNF 1
Men 800 Meter Run
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Lanigan, Zachary SO Brown 1:50.31 1
2 Jendzejec, Ryan FR Providence 1:52.17 1
3 Haensel, Max SR Brown 1:52.48 1
4 Scherrer, David FR Brown 1:53.92 1
5 McKie, Cameron JR Brown 1:54.83 1
6 Groos, Dylan JR Brown 1:57.98 2
7 Small, Spencer FR Brown 1:58.45 2
8 Quinn, Connor SR Northeastern 1:59.37 2
9 Garnes, Allen FR Providence 2:01.89 2
10 Duffey, Patrick SO Northeastern 2:03.60 2
11 McLaughlin, Charli SR Rhode Island 2:05.49 2
12 Malone, Nicholas SR Roger Willia 2:06.19 2
13 Talanov, Artem Boston-North 2:07.72 2
14 Duffey, Ian FR Northeastern 2:08.35 2
15 Sullivan, Dillon JR Thomas Colle 2:23.03 2
-- Crimmins, Brian NE Distance DNF 1
-- Emrich, Zachery SR Brown DNF 1
Men 1500 Meter Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 O'Leary, Michael JR Providence 3:52.29
2 Keller, Brian FR Northeastern 4:00.67
3 Coggins, Andrew SR Brown 4:01.35
4 Rosas, David FR Providence 4:01.99
5 Duggan, Michael JR Northeastern 4:02.28
6 Garbier, James SR Northeastern 4:02.75
7 Bissaillon, McGrat SO Providence 4:03.02
8 Ottman, Jarrod SO Thomas Colle 4:07.33
9 Novak, Luke SO Northeastern 4:07.71
10 Flight, Salvatore JR Providence 4:08.91
11 Condon, Daniel SR Northeastern 4:15.34
12 Flanagan, Stephen FR Northeastern 4:20.43
-- Carleo, Nick JR Providence DNF
-- Crimmins, Brian NE Distance DNF
Men 3000 Meter Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Martins, Franco JR Brown 8:30.98
2 # 2 Gallagher, Ryan Unattached 8:37.69
3 Hale, Tom JR Brown 8:40.84
4 Hetherington, Alan SR Unattached 8:45.46
5 Quinn, Kevin FR Providence 8:46.93
6 Rindfuss, Peter SO Providence 8:47.92
7 Morganti, Dominic FR Brown 8:52.75
8 # 7 Hughes, Benjamin Brown 8:53.49
9 Yabu, Jared FR Brown 9:00.06
10 Arbeiter, Thomas FR Providence 9:00.60
11 Ibironke, Tosin FR Unattached 9:20.93
12 Sears, Timothy FR Providence 9:30.93
13 Biales, Dan Battle Road 9:32.55
14 # 8 Meltzer, Marc Unattached 9:48.79
-- Coggins, Andrew SR Brown DNF
Men 110 Meter Hurdles
========================================================================
Name Year School Finals Wind H#
========================================================================
1 Rogers, Bretram FR Brown 14.57 1.2 1
2 Adams, David SO Northeastern 15.00 1.2 1
3 Johnson, Kobina SO Brown 15.38 1.2 1
4 Fofana, Nick SR Northeastern 15.50 1.2 1
5 Gahomera, Shammah Thomas Colle 15.67 1.2 1
6 Richards, Mat SR Northeastern 15.82 1.1 2
7 Kilpatrick, Hayden JR Northeastern 16.25 1.2 1
8 Puglia, Mark SO Northeastern 17.03 1.1 2
9 Kittredge-Cram, Eb SO Thomas Colle 18.73 1.1 2
Men 400 Meter Hurdles
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Holt, Lucas SO Northeastern 55.45 1
2 McQueen, Anthony SR Rhode Island 55.64 1
3 Rooney, Daniel FR Providence 56.28 1
4 Bassous, Daniel Boston-North 57.02 1
5 Hurton, Joseph JR Providence 57.18 1
6 McDonough, Tim FR Brown 57.58 2
7 Ingram, Eric FR Brown 58.90 2
8 Gahomera, Shammah Thomas Colle 1:00.30 2
9 Kilpatrick, Hayden JR Northeastern 1:00.37 2
Men 3000 Meter Steeplechase
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Harris, Liam SO Providence 9:13.32
2 Benoit, Nate Thomas Colle 11:14.44
Men 4x100 Meter Relay
================================================================
School Finals
================================================================
1 Brown 'A' 42.56
1) Rogers, Bretram FR 2) Ifediora, Obiajulu FR
3) Zemis, Nik JR 4) Oyewole, Oluwatosin SR
2 Thomas College 'A' 46.21
1) Janla, Baramee SR 2) Lubin, Patrik SR
3) Schofield, Shaynen SR 4) Davis, Devon SR
Men 4x400 Meter Relay
================================================================
School Finals
================================================================
1 Brown 'A' 3:21.95
1) Zemis, Nik JR 2) Ifediora, Obiajulu FR
3) Rogers, Bretram FR 4) Oyewole, Oluwatosin SR
2 Thomas College 'A' 3:45.23
1) Schofield, Shaynen SR 2) Ottman, Jarrod SO
3) Kittredge-Cram, Eben SO 4) Davis, Devon SR
Men High Jump
==========================================================================
Name Year School Finals
==========================================================================
1 Wilson, Quindel FR Unattached 1.90m 6-02.75
2 Reilly, Jacob SR Rhode Island J1.90m 6-02.75
3 DiMartino, Joseph SO Northeastern 1.85m 6-00.75
4 Bittner, Michael FR Providence J1.85m 6-00.75
Men Pole Vault
==========================================================================
Name Year School Finals
==========================================================================
1 Thibault, William SR Rhode Island 4.85m 15-11.00
2 Kartz, Travis SO Northeastern 4.70m 15-05.00
3 Yoo, David JR Brown 4.55m 14-11.00
4 Yoo, Joseph SR Brown 4.10m 13-05.25
-- Wilkes, Ryan JR Rhode Island NH
-- Honka, Ondrej SR Rhode Island NH
-- Gibson, Matt JR Rhode Island NH
-- Spangler, Henry FR Providence NH
Men Long Jump
===============================================================================
Name Year School Finals Wind
===============================================================================
1 Katz, Jason JR Brown 6.90m 0.2 22-07.75
2 Muggler, Corey Boston-North 6.63m +0.0 21-09.00
3 Richards, Mat SR Northeastern 5.95m +0.0 19-06.25
4 Stevens, Brandon Thomas Colle 5.12m -0.7 16-09.75
-- Roderick, Anthony SO Northeastern FOUL
Men Triple Jump
===============================================================================
Name Year School Finals Wind
===============================================================================
1 Hubbard, Julian Boston-North 14.16m -1.8 46-05.50
2 Stevens, Brandon Thomas Colle 11.35m +0.0 37-03.00
Men Shot Put
==========================================================================
Name Year School Finals
==========================================================================
1 Kim, Ryan SR Northeastern 17.68m 58-00.25
2 McKeough, Spencer SR Northeastern 16.29m 53-05.50
3 Weeks, Samuel Unattached 15.71m 51-06.50
4 Despinasse, Nigel SO Brown 15.68m 51-05.50
5 Canistracci, Andre SO Northeastern 15.58m 51-01.50
6 Muroski, Darrik SR Rhode Island 14.77m 48-05.50
7 Dombrowski, Evan SR Brown 14.72m 48-03.50
8 Roger, Ryan FR Rhode Island 14.41m 47-03.50
9 White, Nicholas JR Rhode Island 14.17m 46-06.00
10 Gunski, Oliver FR Unattached 13.73m 45-00.50
11 Stewart, Cole SO Northeastern 13.64m 44-09.00
12 Jacobs, Derek FR Rhode Island 13.36m 43-10.00
13 Worster, Troy SO Thomas Colle 11.51m 37-09.25
14 O'Brien, Tom FR Unattached 10.23m 33-06.75
15 Frazier, Cameron Thomas Colle 9.67m 31-08.75
16 Heaven, Theodale Thomas Colle 8.81m 28-11.00
Men Discus Throw
==========================================================================
Name Year School Finals
==========================================================================
1 Mellusi, Eric SR Northeastern 52.53m 172-04
2 Weeks, Samuel Unattached 48.53m 159-03
3 Jacobs, Derek FR Rhode Island 46.57m 152-09
4 White, Nicholas JR Rhode Island 46.31m 151-11
5 Muroski, Darrik SR Rhode Island 44.65m 146-06
6 Alder, Robert SR Northeastern 44.20m 145-00
7 Wignot, Nicholas JR Brown 41.29m 135-05
8 # 4 Moran, Jacob Unattached 41.28m 135-05
9 Gunski, Oliver FR Unattached 41.03m 134-07
10 Roger, Ryan FR Rhode Island 40.97m 134-05
11 Cirella, Stephen FR Rhode Island 35.46m 116-04
12 Canistracci, Andre SO Northeastern 33.81m 110-11
13 O'Brien, Tom FR Unattached 29.93m 98-02
14 Heaven, Theodale Thomas Colle 27.88m 91-06
15 Wallingford, Reid SO Thomas Colle 25.29m 83-00
16 Stewart, Cole SO Northeastern 25.14m 82-06
17 Frazier, Cameron Thomas Colle 24.90m 81-08
-- McKeough, Spencer SR Northeastern FOUL
-- Worster, Troy SO Thomas Colle FOUL
Men Hammer Throw
==========================================================================
Name Year School Finals
==========================================================================
1 # 3 Gallop, Clarence Unattached 63.89m 209-07
2 Amo, Brandon SR Rhode Island 60.66m 199-00
3 Handley, Mahlik SR Rhode Island 58.08m 190-07
4 Fugere, Connor SR Northeastern 57.22m 187-09
5 Mellusi, Eric SR Northeastern 56.46m 185-03
6 Mattson, Joseph SR Rhode Island 53.10m 174-02
7 Briggs, Alexander SR Unattached 52.27m 171-06
8 Gray, Giovanni SR Northeastern 50.53m 165-09
9 # 5 Salako, Abraham Unattached 48.46m 159-00
10 Weeks, Samuel Unattached 45.98m 150-10
11 Stewart, Cole SO Northeastern 43.71m 143-05
12 Worster, Troy SO Thomas Colle 31.26m 102-07
Men Javelin Throw
==========================================================================
Name Year School Finals
==========================================================================
1 Tenglin, Lars Unattached 63.67m 208-11
2 # 4 Moran, Jacob Unattached 57.40m 188-04
3 Shanahan, Chris FR Providence 55.01m 180-06
4 Puglia, Mark SO Northeastern 47.80m 156-10
5 Reed, Cameron FR Rhode Island 47.50m 155-10
6 Fofana, Nick SR Northeastern 47.44m 155-08
7 Kittredge-Cram, Eb SO Thomas Colle 35.31m 115-10
8 Wallingford, Reid SO Thomas Colle 31.26m 102-07
Like·Comment·Share·E-mail·8049 views
History for Brown Springtime Invitational
Show 2 more
|